Neden SAT alınır?

SAT skoru genellikle üniversite giriş/hazırlık sınıflarında ve üniversite başarısını belirlemede ikinci en önemli faktör olarak kabul edilir.  SAT puanı, herkesin seçtiği üniversiteye girebilmesine, program alternatiflerinin arttırılmasına ve  burs potansiyelinin yükseltilmesine yarar. Siz de hedeflediğiniz üniversiteye rehber yardımı ile uygun bir çalışma planı oluşturarak ve bu planı bir rehber aracılığıyla uygulamaya koyarak stres ve sıkıntı yaşamadan girebilirsiniz.

SAT 3 saat (Seçmeli Essay bölümü ile 3 saat 50 dakika) süren uzun bir test olup; eleştirel düşünme problem analizi ve çözme yeteneğinizi, matematik, eleştirel okuma-yazma bölümleriyle test eder. 50 dakikalık kompozisyon bölümü öğrencinin tercihine bağlıdır. Diğer bölümler de aşağıda mevcuttur:

Bölüm

 

Okuma

Süre

 

Bir 65 dakikalık bölüm

   

   Soru tipleri

   Parçaya Dayalı Sorular

   Kanıt Sunma     (Toplam 52)

   Veri Yorumlama

Matematik

Bir 25 dakikalık bölüm(Hesap Makinesiz)

Bir 55 dakikalık bölüm(Hesap Makineli)

   45 çoktan seçmeli


   13 Grid-Ins

Yazma

 

Bir 35 dakikalık bölüm

  İfadelerin Mantığı ve Açıklanışı

  Dilbilgisi ve Noktalama (Toplam 44)

  Parçaya Dayalı Sorular

Essay

Bir 50 dakikalık bölüm

  Essay Yazma

Öğrencilerin SAT sınavında alacakları yüksek skor Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en seçkin üniversitelere kabul edilmelerini sağlar. Programlarımızla ilgili daha ayrıntılıı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. info@satteacheristanbul.com