Uluslararası üniversitelere ve Amerika da ki üniversitelere hazırlık ve başvuru stresli bir deneyim olabilir. Bunu daha önce defalarca yapmış deneyimli bireylerden rehberlik almak son derece değerli olabilir.

ÜNİVERSİTE DANIŞMANLIĞI VE REHBERLİK

 

Uluslararası üniversitelere ve Amerikadaki üniversitelere hazırlık ve başvuru stresli bir deneyim olabilir. Bunu daha önce defalarca yapmış deneyimli bireylerden rehberlik almak son derece değerli olabilir. Gerekli tüm adımlarda size yardımcı olacağız: 

  • Genel not ortalamasına ve lise kayıtlarına dayalı akademik kayıt değerlendirmesi
  • Uygun üniversiteyi öğrenci profiliyle eşleştirme
  • Üniversite ziyaretleri ve görüşme hazırlığı
  • Uygulama rehberliği
  • Kişisel beyan rehberliği ve danışmanlık

    Uluslararası öğrenciler için ek adımlar:

  • TOEFL ve IELTS rehberliği ve danışmanlık

Kişisel Tanıtım ve Üniversite Yazısı (CV hazırlama, Essay, Başvuru)

Üniversite başvuru yazısı her öğrenci için en zorlu aşamalardan biridir. Genelde, her okulun soruları ve istediği yazının uzunluğu birbirinden farklıdır ve çoğunlukla kişisel tanıtım yazısı ve bir başvuru yazısı içerir. Peki aralarındaki fark nedir?  Kişisel tanıtım yazısı kendiniz hakkında üniversite ile paylaşmak istediğiniz bilgileri yazmanızı ister ve sadece hedeflerinizi listelediğiniz bir yazıdan daha kapsamlıdır. Diğer yazılar ise genel olarak ikna edici bir üslupla belirli bir beceri veya alana dair bilgi veya deneyimlerinize odaklı olacaktır. Bu yazılar ne kadar önemlidir ? Bir üniversite geniş bir başvuru kitlesine sahipse diğer kriterlerin yanı sıra bu yazılara da bakarak sizinle aynı GPA ve SAT sonucuna sahip başvuranlar arasında seçim yapar. Bu yüzden, bu yazılara önceden başlanılması, üzerine düşünülmesi ve yazılarda sürekli yapılan hataların düzeltilmesi oldukça önemlidir.

Üniversite Seçiminde Danışmanlık

Hangi üniversite veya üniversitelere başvurmalı ? Üniversite çağına gelen her gencin aklına gelen bu soru ve cevabı  4-5 yıllık üniversite yaşamınızı,hatta tüm yaşamınızı etkiler. Sınavdan sadece bir sene önce değil,eğitim hayatının erken safhalarında üstüne düşünülüp karar verilmesi gerekir. Okul dışında hangi aktiviteleri yapıyorsanız -müzik,spor,kulüpler vb- bunların seneler öncesinden planlanması gerekir. Aynı zamanda, uluslararası öğrenciler için hangi dersleri seçeceklerine karar vermeleri üzerine dikkatlice düşünmesi gerekir, çünkü lise müfredatında yer alan dersler büyük ihtimalle Amerika'daki okullardan farklıdır. Düşünülmesi gereken diğer unsurlar ise GPA, SAT puanları ve burslardır. Üzerinde düşünülüp karar verilecek çok nokta var ve bu tercihlerin hepsi nereye başvuracağınızı belirleyen faktörlerdir. Bu yüzden, deneyimli bir danışmandan yardım almak bu süreçte öğrencilerin ve ailelerin doğru karar verebilmesini ve öğrencinin eğitim geleceği konusunda rahatlamalarını sağlarken oldukça yararlı olacaktır.

 

- Amerikan Üniversiteleri Giriş ve Başvuru

- Kanada Üniversiteleri Giriş ve Başvuru

- İngiltere/Birleşik Krallık-UK Üniversitelere Giriş ve Başvuru

- Avrupa Üniversitelere Giriş ve Başvuru

- Turkish Universities admission and consultancy for non Turkish students

PROGRAM BAŞVURU FORMU
Ad Soyad *
Email *
Tel *
Ders Almak İstediğiniz Günler *
Ders Almak İstediğiniz Saatler
İl *
İlçe
Mesajınız
* Zorunlu Alanlar